273013432_315867487160523_1489907221777621337_n
272903508_3159792394266450_2073195016750633977_n

Przedszkole Specjalne 188
ul. Kielecka 20
02-550 Warszawa
telefon: 22 849 94 17
e-mail: ps188@eduwarszawa.pl

O nas

Nasze przedszkole istnieje od ponad 70 lat. Wszystko zaczęło się w 1950 roku, gdy powstało przedszkole MSW nr 30. Przez 10 lat funkcjonowało ono na zasadzie przedszkola zakładowego, całkowicie finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 

W 1960 roku zostało przejęte przez resort oświaty i otrzymało nr 188. Kilkanaście lat później, w 1977 roku, zaczęto stopniowo przekształcać placówkę w przedszkole specjalne. Powstał wówczas jeden oddział dla dzieci z zezem. Warto dodać, że przekształcenie tego przedszkola w specjalne nie było przypadkowe. Głównym powodem była jego lokalizacja. W sąsiedztwie przedszkola znajdowała się Specjalistyczna Przychodnia Dziecięca przy ul. Kieleckiej.

 

W 1980 roku przedszkole zostało w całości przeznaczone dla dzieci niedowidzących. Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania placówka została przemianowana na Państwowe Przedszkole Specjalne, które przeznaczone było dla dzieci niedowidzących. Po licznych remontach i ulepszeniach budynek został zaadaptowany do możliwości wzrokowych dzieci. Wygospodarowano i wyposażono specjalistyczny gabinet okulistyczno - ortoptyczny, w którym do dziś odbywają się konsultacje okulistyczne i ćwiczenia wzroku.

 

Nasze przedszkole znajduje się przy ulicy Kieleckiej w cichej części Mokotowa z dala od zgiełku ruchliwych ulic. Bliska lokalizacja metra Pole Mokotowskie oraz liczne przystanki autobusowe i tramwajowe stwarzają możliwość dogodnego dojazdu do naszej placówki komunikacją miejską.

 

Dużą zaletą przedszkola są dwa oddzielne ogrody. Bogate w zieleń place zabaw przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych. Podział ten daje możliwość dostosowania sprzętu ogrodowego pod względem wieku i możliwości fizycznych dzieci, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo. Potężne i bardzo stare kasztanowce w upalne dni zapewniają cień. Natomiast jesienią dostarczają wspaniałego materiału przyrodniczego, który wykorzystywany jest zarówno do zajęć, jak również umieszczany w kącikach przyrodniczych.

 

 

Budynek, w którym mieści się nasze przedszkole, jest parterowy. Znajdują się w nim cztery sale przeznaczone do nauki i zabawy. Są one kolorowe i wyposażone w zabawki, sprzęt dydaktyczny oraz pomoce dla dzieci z dysfunkcją wzroku. Przedszkole nie jest duże, co czyni go kameralnym i bardzo przytulnym. Dzięki temu dzieci czują się w nim bezpieczne.  

 

 

 

Głównym celem naszego przedszkola jest pomoc dzieciom z wadami wzroku, z zezem, słabowidzącym oraz niewidomym. Zapewniamy im profesjonalną opiekę wielu specjalistów. Dzięki indywidualnemu podejściu każde dziecko posiada dostosowane do siebie pomoce oraz ma możliwość uczestnictwa w zajęciach, które mają na celu jak najlepsze usprawnienie go. Dążymy do tego, aby dzieci z naszej placówki znały swoje możliwości i stopniowo osiągały coraz wyższy stopień samodzielności we wszystkich aspektach rozwoju.

 

Aby to wszystko osiągnąć:

 

- oferujemy szereg zajęć specjalistycznych prowadzących do szeroko rozumianego usprawnienia dziecka (logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, ortoptysta, okulista, rehabilitant wzroku, instruktor orientacji przestrzennej),

 

- do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie poprzez uwzględnianie jego możliwości i ograniczeń,

 

- tworzymy indywidualne programy terapeutyczne, które uwzględniają specjalne potrzeby edukacyjne,

 

- zapewniamy im poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, akceptację, życzliwość oraz miłą atmosferę podczas pobytu w przedszkolu,

 

- przygotowujemy zajęcia oraz pomoce dydaktyczne w taki sposób, aby uwzględniały one możliwości wzrokowe dzieci słabowidzących,

 

- zapewniamy wykwalifikowaną i kreatywną kadrę pedagogiczną, która dba o dobro i rozwój dzieci,

 

- stosujemy zasadę otwartych drzwi, co pozwala na przekazywanie rodzicom rzetelnych informacji na temat ich dzieci,

 

- stosujemy ideę integracji poprzez uczenie szacunku do siebie oraz innych,

 

- ciągle używamy jeszcze "trzech magicznych słów": DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM i PROSZĘ

Kontakt

Przedszkole Specjalne 188

Kielecka 20
02-550 Warszawa

telefon: 22 849 94 17
e-mail: ps188@eduwarszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.